Про це розказав народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак.

 

«Такою була стратегічна мета поїздки української делегації до Брюсселю, де було проведено ряд зустрічей із представниками Європарламенту, Єврокомісії та Місією України в ЄС і,  зокрема, із Генеральним директоратом з фінансової стабільності, фінансових послуг та ринків капіталу Європейської комісії.

 

Запит про виключення із Директиви 2013/36/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 червня 2013 р. вимоги стосовно значного статутного капіталу для кредитних спілок України попередньо знайшов відгук. Брюсельські колеги зазначили, що з даного приводу буде проведено додаткове обговорення у Комітеті Асоціації торговельної конфігурації, а  результати домовленостей будуть зафіксовані в операційних висновках Комітету» - повідомив Руслан Демчак.

 

Під час зустрічі також піднімалось питання імплементації Україною Директив ЄС 2014/59/ЄС та 2014/49/ЄС щодо запровадження системи гарантування вкладів депозитів для членів кредитних спілок. Ще одним ключовим питанням було звернення надіслати оновлений перелік актів законодавства ЄС у сфері фінансових послуг до Угоди між Україною та Європейським Союзом.

 

У складі делегації також були присутні Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Ігор Пашко, радник Голови Верховної Ради України Андрій Малик, керівник експертної групи з питань співробітництва у сферах митної і фінансової політики, оподаткування, підприємництва, фінансових послуг та конкуренції Урядового офісу з координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Марина Неліна, спеціаліст з регуляторних питань Проекту КЕП Олена Федькович та Єва Сєржинська, яка очолювала українську делегацію, а також радник WOCCU Павел Гржесік.

 

Організатор поїздки Проект USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП)», а також Європейська мережа кредитних спілок (ENCU) та Всесвітня рада кредитних спілок (WOCCU).