У ВР зареєстрований проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму «Питна вода України” на 2011-2020 роки», реєст.№9020. Один з співавторів даної законодавчої ініціативи, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак в коментарі прес-службі фракції розповів, що відсутність водопостачання на сьогодні залишається найгострішою проблемою села.

«Тому актуальність запропонованого проекту є високою, з огляду на необхідність у створенні умов для забезпечення питною водою населення сільських місцевостей», – сказав Демчак.

Депутат також зазначив, що в Державному бюджеті України на 2018 рік на виконання Загальнодержавної цільової програми на 2011-2020 роки «Питна вода України» передбачено 200 млн. грн.

«Відповідно до чинної Постанови Кабінету щодо використання коштів, за даною програмою кошти  можуть бути спрямовані на будівництво та реконструкцію водозабірних споруд, очисних споруд, фільтрувальних станцій, оснащення лабораторій здійснення контролю якості води. Проте, даний порядок не передбачає можливість повноцінного фінансування пріоритетних проектів для забезпечення людей питною водою у сільській місцевості», – пояснив Демчак.

Він також розповів, що в законопроекті пропонується внести відповідні доповнення до Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму «Питна вода України на 2011-2020 роки», якими передбачити можливість фінансування таких пріоритетних проектів для забезпечення людей питною водою у сільській місцевості.

«Проект закону передбачає забезпечення громадян питною водою в необхідних обсягах, дозволить мешканцям сіл отримати доступ до якісної води для особистого та господарського використання, створить належні соціально-побутові умови проживання, поліпшить екологічну ситуацію», – підкреслив Руслан Демчак.