Хочу повідомити про найближчі плани фінансування ремонту доріг у нашому регіоні. У 2018 році на Вінницьку область буде виділено 1 млрд. 743 млн. гривень.


Сума значна, поясню логіку розподілу коштів. До сфери управління Вінницької обласної державної адміністрації Службою автомобільних доріг було передано 7,5 тисяч кілометрів доріг місцевого значення, а для будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування, у складі спеціального фонду державного бюджету створений Державний дорожній фонд. 60% коштів Фонду будуть спрямовані на дороги державного значення, 35% – на дороги місцевого значення і 5% йтимуть на заходи з безпеки дорожнього руху.

 

Головною магістраллю району є дорога державного значення М-12 (Львів – Кропивницький – Знам’янка (через Вінницю) і в 2018 році розпочатий її капітальний ремонт. У цьому році планується повністю завершити ремонт дороги державного значення М-12, що включає відрізок від м. Вінниці до Лісової сторожки.

 

У 2018 році з Державного дорожнього фонду на ремонт місцевих доріг Вінниччини, згідно пропорції (35% від 1 млрд. 743 млн. грн.) виділили 623,8 мільйони гривень. В Оратівському районі вже проведено ремонт дороги від с. Лопатинка до районного центру. Також завершилися ремонтні роботи на відрізку Яблуновиця – Кошлани, протяжністю 1 км. Наразі тривають роботи на дорозі Плисків – Якимівка.

 

В цьому році також буде проведений ремонт автодоріг Оратівського району: Паріївка-Станція Оратів та Дашів – Фронтівка – Угарове.

 

Додатково в 2018 році планується капітальний ремонт дороги державного значення Р-17 у селищі Оратів, з’єднаємо два раніше відремонтованих відрізки. Попередня вартість запланованих робіт – 1,9 млн. грн.  По цій же дорозі Р-17 на 2018-2019 рр. заплановане залучення коштів на ремонт інших ділянок:

 

Відрізок дороги протяжністю 7,6 км від початку с. Якимівка до кінця с. Новоживотів. Попередня вартість запланованих робіт – 96 млн. грн.

 

А також ділянка протяжністю 9,8 км, що охоплює відрізок дороги від с. Новоживотів до смт Оратів. Попередня орієнтовна вартість 100 млн. грн. Але за ці кошти ще потрібно буде нам поборотись, бо сума дуже значна.

 

По Іллінецькому району в цьому році буде проведений ремонт таких автодоріг:

Ситківці – Леухи – ст. Монастирище (на ремонт17 км дороги планується освоїти 4,8 млн. грн.). Наразі  завершено ремонт дороги в с. Чортория. Тут суцільному асфальтуванню та ямковому ремонту підлягало1,1 км дороги. 

 

Заплановано роботи по ремонту дороги Іллінці – Погребище (12,2 км на загальну суму 1 млн. 120 тис. грн.).

 

Розпочаті роботи на відрізку Камяногірна – Криштопівка (22,5 км – 1 млн. 370 тис. грн.).

 

Крім того, 30 млн. грн. буде спрямовано на поточний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення Іллінці – Немирів, протяжність якої32 км. Це зокрема влаштування нового асфальтобетонного покриття на відрізку дороги у м. Іллінці2,2 км (від школи №2 до виїзду з міста), у с. Жорнище1,9 км (від початку і до кінця села) та інші зруйновані ділянки, протяжністю 6,6 км.

 

Запланований ремонт дороги від м. Вінниця – за поворот на м. Липовець до заправок БРСМ, це приблизно 10 км в сторону м. Немирова, а також частинка дороги від поста поліції м. Немирів в сторону м. Гайсин до 10 км.

 

Наразі вже виготовлена проектна документація на поточний середній ремонт об’їзної дороги м. Немирів протяжністю3,8 км на суму 183 млн. грн., яка теж є частиною автомобільної дороги М-12. Проект планується реалізувати протягом 2018-2019 років.

 

У Немирівському районі вже завершився ямковий ремонт на 14,5 кілометрах дороги Торків – Брацлав – Ситківці на суму 4 331 500 грн. Тривають роботи по ямковому ремонту на 3,5 км дороги у с. Ковалівка. В цьому році також буде проведений ямковий ремонт автодороги Мухівці – Стрільчинці на суму 3 843 600 грн.

 

До того ж 30 млн. грн. буде спрямовано на ремонт дороги загального користування місцевого значення Немирів – Іллінці, протяжність якої становить 32 км.

 

Планується ямковий ремонт на ділянці дороги до с. Вища Кропивна загальною протяжністю 3 км.

 

Із червня запланований ремонт вул. Горького в м. Немирів від в’їзду зі сторони Вінниці до світлофора. Місцева влада Немирівської об’єднаної територіальної громади на цій же ділянці обіцяє облаштувати тротуари та освітлення.

 

В цілому така тенденція по збільшенню фінансування на ремонт доріг буде продовжуватись і в наступному бюджетному році.

 

Планується повністю завершити ремонт дороги державного значення М-12 від м. Немирова до м. Вінниці. Крім того, за рахунок прийнятих Парламентом змін до Бюджетного і Податкового кодексів значно збільшились доходи місцевих громад. Це дає змогу головам сільських та об’єднаних територіальних громад значно ефективніше ремонтувати дороги на території своїх громад за власні кошти.