Про це розказав народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан Демчак по результату засідання комітету та коментуючи одноголосне рішення членів комітету – рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів (реєстр. №7270).

 

«Законопроект передбачає удосконалення регулювання платіжних систем та упорядкування діяльності платіжних установ на ринку послуг з переказу коштів. Прийняття законопроекту один з важливих кроків у напрямку cashless економіки. Адже з кожним роком ми все активніше наближаємось до безготівкового суспільства.

Практично вдвічі у порівнянні з 2016 роком (на 91%) у 2017 році зросла кількість чіпових карток, на 38% збільшилась кількість безконтактних карток, у 2017 році налічувалось вже 236 тисяч терміналів, а 173 тисячі юридичних осіб та ФОПів в Україні могли приймати платіжні картки для оплати. Такий приріст суттєво сприяв значному збільшенню кількості та обсягу безготівкових платежів в POS-терміналах та електронної комерції. Тільки у 2017 році кількість безготівкових операцій із застосуванням карток зросла на 30%, а обсяги – на 46%.

Враховуючи ці факти, очевидно, що законодавство про платіжні системи та переказ коштів потребує оперативного удосконалення, зокрема у частині усунення можливих порушень та регулювання платіжної інфраструктури » - розказав народний депутат.

 

Руслан Демчак пояснив, що редакція законопроекту №7270 передбачає удосконалення регулювання платіжних систем та контролю за операційними ризиками їх учасників, упорядкування діяльності платіжних установ на ринку послуг з переказу коштів, упорядкування питання випуску та здійснення операцій із електронними грошима, приведення національного кримінального законодавства до вимог європейського законодавства.

 

«Звичайно, нам поки що далеко до рівня Швеції, де готівка вже стала майже раритетом, а картками оплачуються близько 80% покупок та касири в деяких супермаркетах можуть навіть не прийняти готівку. І навіть такі дрібнички, як поштова марка або чашка кави оплачується лише карткою. Але, сподіваюсь, що  з прийняттям законопроекту щодо регулювання переказу коштів, ми пришвидшимо розвиток ринку платіжних систем в Україні та інтегруємо європейські директиви» - резюмував Демчак.