Понад 24 млн. грн. вже передбачено на розвиток 18 виборчого округу Вінницької області у 2017 році (авт. – 18 округ: Немирівський, Липовецький, Погребищенський, Іллінецький, Оратівський райони).

Про це розказав народний депутат України від Партії «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак, який сам безпосередньо докладає зусиль на виділення дотацій та субвенцій в тому числі на наш Немирівський район.

«На Немирівський район виділено 6 456 575 грн. Ці гроші будуть направлені на такі проекти:

-    Заміна вікон та дверей в дошкільному навчальному закладі «Калинонька» Муховецької сільської ради.

-        Придбання двох шкільних автобусів для Райгородської та Мельниківської ОТГ.

-        Реконструкція освітлення вулиць Мельниківської територіальної громади.

-        Реконструкція дитячого садка с. Монастирське Немирівського району.

-    Заміна вікон у Брацлавському НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1 - гімназія", Гуньківській загальноосвітній школі І-ІІ ст. та Ковалівському НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. - ліцей".

-        Придбання понад 450 комплектів парт для загальноосвітніх навчальних закладів Немирівського району.

-        Придбання музичних інструментів для Немирівської районної дитячої музичної школи.

Це субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій і гроші з Державного фонду регіонального розвитку» - деталізує Руслан Демчак. 

Як зазначає народний депутат держбюджетом ці кошти початково не передбачено, дотації на розвиток отримуються  на конкурсній основі: «Якщо не сформовані програми та перелік потреб громади, немає відповідних заявок і кошторисів, кошти громада – не отримає.

Показовим прикладом є закінчення минулого бюджетного року. Коли необхідно було оперативно за два дні підготувати об’ємні пакети документів разом із місцевими райдержадміністраціями та встигнути все подати до Міністерства фінансів. Нам це вдалося і таким чином округ отримав додатково 3 млн. грн. На ці кошти було придбано парти та стільці для 11 шкіл Липовецького району на 517 тис. грн., закуплено  медичне обладнання для Немирівської, Липовецької та Погребищенської центральних  районних лікарень, а також для ФАПів с. Василівка та с. Кантелина Іллінецького району на понад 400 тис. грн., придбано твердопаливний котел для комунального закладу Ститковецької селищної ради «Дитячий навчальний заклад Сонечко» на суму 80 тис. грн., оргтехніку та комп’ютерну техніку для навчальних цілей Ситковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 199 тис. грн., Брацлавській ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 150 тис. грн., Гуньківській ЗОШ І-ІІ ст. на суму 70 тис. грн., а також придбано музичні інструменти для комунального закладу Немирівської районної ради «Немирівська музична школа» на суму 72 тис. грн.

Безперечно, медобладнання і ті ж кардіографи, мають бути у кожному ФАПі. Адже Україна знаходиться на першому місці в світі по серцево-судинним захворюванням. Однак, зазначу, що пріоритетність проектів визначається міськими, сільськими та селищними головами. Якщо голови активні, відповідно громади отримують кошти» - пояснює депутат.  

Також Руслан Демчак підкреслює, що концентрація на проблемах громади, синергія сил районних, місцевих та обласних депутатів, а не «робота на отримання власних політичних дивідендів» сприяє розвитку Немирівського району: «Я вітаю співпрацю демократичних сил, а не політичні баталії від яких жителі району не стануть жити краще. Приємно, що завдяки меру Немирова та народному депутату Василю Васильовичу Амельченко Об’єднана територіальна громада м. Немирова ще додатково отримає 2,6 млн. грн.».

Дійсно із обласного бюджету Вінницької області буде виділено 2,6 млн. грн.  на реконструкцію будівлі “Немирівський дошкільний навчальний заклад №3 “Дзвіночок”, капітальний ремонт НВК №1, реконструкцію Немирівського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа I-III ступенів № 2-ліцей” в м. Немирів та реконструкцію комплексу будівель НВК №1.

Останні три роки інформаційний простір швидко змінює контент однієї «зради» на іншу.

Біда в тому, інформаційні операції та технології Кремля по розколу і знищенню єдності українців в цьому напрямку досягають своїх цілей. Сьогодні ми бачимо, що проводиться активна робота по позбавленню суспільства ватажків і авторитетів, дезорієнтування і придушення волі, а також повсюдне сіяння розчарування.

Нам слід пам'ятати: коли люди починають ненавидіти один одного сильніше, ніж агресора - вони приречені.

Так, можна лише нарікати про відсутність змін, однак найкращим доказом завжди залишаються реальні факти розвитку та процвітання країни, рідної Вінниччини, свого міста чи села. А в Немирівському районі ці зміни є! 

 

"Прибузькі новини", липень, 2017 р.