Руслан Демчак: «Середньостроковий план дій Уряду до 2020 року має стати реальними векторами для побудови нової моделі розвитку економіки України»

Таку думку висловив народний депутат Партії «Фракції «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак в рамках свого виступу на II Українському форумі бізнесу, який проводився за ініціативи найбільш впливових об'єднань української бізнес-спільноти: Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Федерації роботодавців України, Торгово-промислової палати України, Української бізнес ініціативи, Українського союзу промисловців і підприємців.

На заході обговорювали найбільш актуальні для економіки та промисловості України питання разом з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом та Віце-прем'єр-міністром-Міністром економічного розвитку Степаном Кубівим.

В своєму виступі Руслан Демчак підкреслив, що бізнес – це соціально-економічний фундамент української економіки. Саме роботодавці створюють робочі місця, сплачують податки до бюджетів усіх рівнів, і  їх позиція впливає на державну політику: «Я довгий час очолював Федерацію роботодавців Києва, і сам з бізнесу, тому знаю і розумію із середини проблеми роботодавців.

Однак сьогодні, як ніколи, розвиток підприємництва не можна розглядати окремо від загальної ситуації в Україні.  Не повинно бути жодних ілюзій, що в країні де іде війна та нестабільна соціально-економічна ситуація можливий швидкий розквіт підприємництва.

Можливо, не тими темпами йдуть очікувані зміни, але вони є!».

Зокрема народний депутат зупинився на законах, які вступили в дію та сприяють поліпшенню діяльності підприємців: «Серед останнього, наприкінці минулого року Парламент ухвалив антикорупційний Закон №1797. Одним з найважливіших кроків в процесі імплементації закону це – запуск  електронного реєстру відшкодування ПДВ.

Також Верховна Рада подовжила мораторій на планові перевірки підприємців до кінця 2017 року. Закон передбачає створення єдиної відкритої електронної бази державних перевірок бізнесу.

Для розбудови державної підтримки вітчизняного експорту Парламент підтримав створення Експортно-кредитного агентства.

Ухвалений «антирейдерський закон» (№1666-VIII «Про удосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захист прав власності») сприяє захисту прав власності при реєстраційних діях, посилює адміністративну та кримінальну відповідальність суб'єктів реєстраційних дій.

В минулому році також було прийнято та вступив в силу Закон, який передбачає управління державними підприємствами незалежними директорами (№1405-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності»). Документ реформує систему корпоративного управління в держкомпаніях відповідно до стандартів ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) та забезпечує прозорість їх діяльності, а також професійний підхід до їх управління» - розказав Демчак.

Додатково парламентар зупинився і на тих законопроектах, які визначені, як пріоритетні: «Сподіваюсь, найближчим часом буде прийнятий законопроект, щодо якого і Президент, і Прем’єр міністр вже висловили свою схвальну позицію, по створенню сучасної Служби фінансових розслідувань та скорочення аналогічних функцій у діючих силових органів. Це стратегічний крок до поліпшення бізнес-клімату, залучення інвестицій та подальшого розвитку економіки.

Очікується, що Верховна рада також найближчим часом прийме у другому читанні проект Закону про Установу бізнес-омбудсмена (№4591), що є одним із структурних «маяків» для виконання Меморандуму із МВФ. Це має поліпшити умови для здійснення  підприємницької діяльності шляхом медіації.

Сьогодні ми маємо 3,5 тис. державних підприємств, в яких держава не є ефективним управлінцем. Так, до кінця серпня 2017 р. Верховна Рада планує ухвалити зміни до Закону України «Про приватизацію».

На завершення виступу Руслан Демчак зазначив, що ухвалений закон не означає – виконаний закон, а тому важливим чинником є ефективна робота Уряду. Зокрема, Демчак нагадав присутнім, що минулого тижня Кабінет Міністрів України, на своєму позачерговому засіданні, схвалив Середньостроковий план дій, який визначає основні пріоритети роботи Уряду на найближчі три роки - до 2020 року.

«Це та концептуальна річ, яка, впевнений, не стане черговою презентацією Уряду, а буде реальними векторами для побудови нової моделі розвитку економіки України» - резюмував народний депутат.