Руслан Демчак: Для держави фінансові установи є своєрідними агентами, через які простіше комунікувати із населенням

В рамках експертного інтерв’ю для компанії VISA, що проводилося GfkUkraine, Руслан Демчак, народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступник голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності відзначив, що ситуацію із фінансовою грамотністю в Україні, за п’ятибальною шкалою, можна оцінити на рівні «3-».

Парламентар навів результати минулорічного дослідження рейтингового агентства Standard&Poor’s, відповідно до якого Україна зайняла 50-те місце в світі за рівнем фінансової грамотності населення, тобто тільки 40% українців є фінансово грамотними.

«В нашій країні вже не один рік до цього питання постійно повертаються і державні, і громадські організації, виділяються іноземні гранти. Припускаю, що такий, в цілому низький, рівень фінансової грамотності пов’язаний із невдало вибраними комунікаційними каналами, які неефективно доносили необхідну інформацію до кінцевого споживача.

Це має бути реклама аналогічна соціальній. При цьому, із підвищеним бюджетом на фінансування обраних інформаційних каналів”, – впевнений парламентар.

Однак, за словами депутата, спрощення подачі інформації не означає зміну суті продукту.

“Візьмемо IPhone, в якому тільки одна кнопка, це простий інтерфейс, і просте користування. Але це не означає, що функціонал у нього простий. Так само і для продуктів – ми маємо простими картинками і словами доносити суть продуктів, але це не означає, що необхідно їх міняти. Крім того, клієнт має сам вибирати потрібен чи ні йому цей продукт…

Наше завдання зробити інформацію доступною. Інша річ – чи є бажання з нею ознайомлюватися? І вже інший процес – створювати бажання користуватися фінансовим продуктом”, – зазначив Демчак.

“Для прикладу, якщо законодавчо буде зарегульовано обіг готівки, то населення, яке зараз не користується платіжною карткою, коли почне отримувати 100% зарплати на картку, тоді ми і підштовхнемо його до користування цим продуктом, створимо стимул ознайомитися з ним», – пояснює народний депутат.

Руслан Демчак нагадав, що наразі підготовлено до другого читання законопроекти №2455 (Про споживче кредитування) і №2456 (Про удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг), в основу яких були покладені положення Директив ЄС, щонеобхідно імплементувати, відповідно до Угоди про Асоціацію України з Євросоюзом . Відповідно до законодавства, у разі, якщо споживачу некоректно донесено інформацію, відповідальність перекладається на фінансову установу. Такі вимоги стимулюватимуть фінансову установу доводити вірну інформацію, не викривляти її.

«Для покращення рівня фінансової грамотності, необхідно  працювати над фінансовим законодавством і, через законодавство, з фінансовими установами, які є фаховими учасниками ринку. Для держави це – своєрідні агенти, через які простіше і легше комунікувати, ніж охопити все населення. Таким чином, ККД сприйняття інформації буде ефективнішим», – резюмував Руслан Демчак.

 

solydarnist.org