У новому проекті Держбюджету передбачено 20 млрд.грн видатків для підтримки Фонду гарантування вкладів

Про це повідомив народний депутат, заступник Голови комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Руслан Демчак.

«Поточний рік став доволі складним для банківського сектору.  Станом на сьогодні налічується 20 банків, що знаходяться на ліквідації. У 19 банків введена тимчасова адміністрація. Запаси власних коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які формували спільно всі банки, вичерпано!» – наголосив депутат.

У грудні Національний банк вже надав Фонду кредитне фінансування на 9,95 млрд гривень.У новому проекті бюджету, як зазначив спікер, передбачено 20 млрд грн видатків для підтримки Фонду гарантування вкладів. Для забезпечення ж виплати вкладникам проблемних банків гарантовано законом суму 200 000 грн. Окрім цього, за словами депутата, передбачено 36,5 млрд грн на додаткову капіталізацію комерційних банків державою.

«У правління цих банків вводитимуть представників держави. Участь держави в рекапіталізованих банках згідно нового ЗУ “Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків” має бути не менше ніж 75% капіталу» – сказав парламентар.

Обов’язковою умовою входження держави у статутний капітал банку є згода на це попередніх власників, Після проходження діагностичного обстеження ініційованого НБУ, акціонери мають подати програму капіталізації за власний рахунок. У разі відсутності програми, НБУ приймає рішення про надання КМУ пропозиції про забезпечення капіталізації банку державою.  “Або вже “апробований” варіант – про віднесення банку до категорії неплатоспроможних із застосуванням  процедур, передбачених ЗУ “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб” – пояснив депутат.

«Повернення до практики рекапіталізації банків державою дає шанси на повернення вкладів більших за гарантовану державою суму 200 000 грн.» – підкреслив Руслан Демчак.