Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності підтримав законопроект, що має відновити кредитування.

У Вінниці в рамках виїзного засідання Комітет з Питань Фінансовоі Політики і Банківськоі Діяльності народні депутати розглянули та підтримали законопроект №4529 щодо стимулювання кредитування в Україні.


"Прийняття даного законопроекту є надзвичайно важливим для ‎відновлення економіки України, адже стимулювання кредитування в країні стане основою для розвитку всіх секторів економіки.


Метою та завданням законопроекту є законодавче урегулювання прогалин, які використовуються боржниками для уникнення виконання своїх зобов’язань" - розповів Руслан Демчак заступник голови комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності.


Як пояснив парламентар, цей законопроект є продовженням гармонізації національного та міжнародного законодавства в рамках, визначених Меморандумом про економічну та фінансову політику з МВФ від 21 липня 2015 року (параграф 17), тому його прийняття сприятиме виконанню Комплексної програми розвитку фінансового сектору до 2020 року, схваленої Національною радою реформ 15 травня 2015 року та Плану законодавчого забезпечення реформ в Україні.
Запропоновані даним законопроектом зміни:


• усунуть схеми незаконного виведення майна з-під обтяження банку;


• зменшать витрати боржників та кредиторів при врегулюванні боргу за рахунок вдосконалення позасудових інструментів;


• чітко визначать умови припинення поруки;


• узгодять законодавчі норми щодо порядку дотримання прав спадкоємців;


• зменшать фінансове навантаження на позичальників банківських установ, сприятимуть відновленню програм з авто- та агрокредитування, збільшенню прибутків до Державного бюджету України, підтримці вітчизняного автовиробника.