Народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак взяв участь у «II Національному Форумі з підтримки експорту» у Торгово-промисловій палаті України із доповіддю «Фінансові та податкові інструменти підтримки бізнесу для успішного ведення зовнішньоекономічної діяльності».

В своїй промові він зупинився на тих законопроектах, які зараз опрацьовуються членами Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності. Зокрема Руслан Демчак  зазначив, що ці законопроекти спрямовані на комплексне оздоровлення фінансової системи України та підвищення привабливості української економіки для іноземних інвесторів: «Адаптація законодавства до вимог Європейського союзу, що закладена у цих законопроектах, зробить законодавче поле більш прозорим та зрозумілим, як для учасників фінансових відносин в Україні, так і для наших міжнародних партнерів.

Великого значення для збільшення обсягів експорту із значною часткою доданої вартості є цілеспрямована державна підтримка, як фінансова, так і консультативна. Така підтримка має надаватися у вигляді, яка не буде суперечити міжнародним нормам.

Україна, як член СОТ, у своїй діяльності має застосовувати механізми та процедури, які є офіційно визнаними Світовою організацією торгівлі. Одним із таких механізмів є державна підтримка експорту шляхом страхування та кредитування. Наразі такий досвід є у багатьох країнах світу, який ми маємо врахувати» - пояснив народний депутат.

Відповідні установи з підтримки експорту діють майже у всіх розвинутих країнах та країнах, що активно розвиваються. Найбільш відомими з них є Eximbank (США), NEXI (Японія), Euler Hermes (Німеччина), COFACE (Франція), Atradius (Нідерланди), SBCE (Бразилія), CESCE (Іспанія), SEK (Швеція) тощо.

«Комітетом зараз доопрацьовується до другого читання проект Закону про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту (реєстр. № 2142а), який має на меті запровадження державної підтримки експорту через створення спеціалізованої державної установи, яка через механізм страхування має стимулювати збільшення експорту, покращення показників торговельного балансу та сприяти розвитку економіки в цілому» - детальніше розповів про один із законопроектів Демчак.

Крім того, народний депутат зазначив, що 26 квітня,  був внесений на розгляд Верховної Ради України надзвичайно важливий законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо стимулювання кредитування в Україні) (реєстр. № 4529), прийняття якого дозволить унормувати та збалансувати відносини між кредиторами та позичальниками, що в свою чергу буде сприяти розвитку кредитування в Україні у ефективному правовому полі.

«Кінцевою метою законопроекту є зменшення ризиків для банківських установ в ході здійснення кредитних операцій, що, у свою чергу, безумовно сприятиме забезпеченню активного застосування кредитування як фінансового інструменту, зниженню вартості кредитних ресурсів, та, відповідно, полегшенню доступу суб’єктів господарювання та фізичних осіб до користування банківськими продуктами.

Посилення захисту банківських інвестицій в економіку зробить інвестиційний клімат нашої держави більш привабливим, що сприятиме залученню додаткових коштів для розвитку нашої держави. Сукупність цих факторів забезпечить зростання добробуту населення України» - резюмував Демчак.