Руслан Демчак: Законопроект «Про споживче кредитування» консолідує всі норми в одному законодавчому акті

Сьогодні Комітет фінансової політики та банківської діяльності Верховної Ради схвалив до другого читання проект Закону №2455 "Про споживче кредитування".

«Ми провели не одне засідання по роботі над цим документом. Кропітка робота над законопроектом  вилилась у те, що до комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності надійшло 375 пропозиції народних депутатів України. Загалом було враховано 252 правки» - розповідає народний депутат від фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Руслан Демчак.

За словами заступника голови профільного комітету, основною метою цього законопроекту є створення механізму споживчого кредитування, який забезпечить захист прав та законних інтересів як споживачів, так і кредитодавців у цій сфері, створить належне конкурентне середовище на фінансовому ринку, підвищить рівень довіри населення до нього, забезпечить сприятливі умови для розвитку економіки України.

«Поряд із цим, проект має на меті консолідувати чинні норми щодо споживчого кредиту в одному законодавчому акті та імплементувати Директиву ЄС 2008/48 про кредитні договори для споживачів. Зокрема, встановити вимоги до реклами в частині інформації щодо ефективної процентної ставки.

Крім того, законопроект спрямований на досягнення збалансованості правового регулювання та передбачає: на рівні закону встановити обов’язок банку або іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника; змінити черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит; врегулювати діяльність кредитних посередників; врегулювати питання надання додаткових та супутніх послуг за договорами споживчого кредитування» - підкреслив Демчак.